יום ראשון, 14 באוקטובר 2012

אין תחליף לשחקנים שמשחקים | טור אורח


את מרב תשומת הלב תופסת לאחרונה הנבחרת הבוגרת אבל בשקט בשקט דווקא הנבחרת הצעירה בשונה מהנבחרת הבוגרת מציגה יכולה מעולה ועומדת שווה בשווה כנבחרת אירופאית לכל דבר. וזה מתבטא בתוצאות כגון 2:2 נגד רוסיה, והתבוסה שהנחילה לנבחרת בלגיה 4:1, מה שלא היה קורה אם היה מדובר בנבחרות הבוגרות.
מדוע הנבחרת הצעירה מצליחה אע"פ שלא עמוסה בכוכבים כמו הנבחרת הצעירה הקודמת שבה שיחקו שמות כגון בן שהר, ליאור רפאלוב, מאור בוזגלו ובירם כיאל. התשובה נעוצה בכך שרוב שחקני הנבחרת הצעירה של ישראל משחקים מידי שבת ושבת, חלקם משחק מלא של 90 דק' וחלקם פחות, אך משחקים. נכון שרובם משחקים רק בלוזון ליג, אבל הם הבולטים בשחקני הנבחרת, כגון מואנס דאבור ואור ברוך שהבקיעו צמד כ"א במשחק האחרון, אייל גולסה וניר ביטון שהיו מעורבים עיקריים בשערים, וכן שחקני ההגנה סארי פאלח וטאלב טווטאחה. בעצם, רוב שחקני הצעירה משחקים כל שבוע 90 דק'. גם גיא אסולין שהוא התקווה הגדולה של הנבחרת והכדורגל הישראלי, שעד עכשיו איכזב את עצמו ואת כולנו, נראה במשחק מול בלגיה בדקות ששיחק פשוט מעולה ואף בישל את השער הרביעי. הסיבה לכך היא שלאחרונה הוא משחק כל שבוע בליגה השנייה בספרד בראסינג סנטאנדר ומראה שם יכולת טובה.
אין תחליף לשחקנים שמשחקים, אפילו שלא בליגה ברמה גבוהה או בקבוצות גדולות, כגון מוחמאד כליבאת שמשחק בבני סכנין ונראה מצויין במשחקי הנבחרת האחרונים. וזאת מכיוון שהוא משחק כל שבוע.
זה ייאמר לשבחו של גיא לוזון שמעדיף לזמן לנבחרת הצעירה שחקנים שמשחקים אפילו שהם פחות מוכשרים. וכן ייאמר לזכותו שהנבחרת נראית כקבוצה אחת מגובשת ומאוחדת, ומשחקים שמח והתקפי (4 גולים מול בלגיה זה לא דבר של מה בכך).
ומזה יש ללמוד לנבחרת הבוגרת, שלא כוכבים מנצחים משחקים, אלא שחקנים שמשחקים ונמצאים בכושר משחק טוב.
זו השיטה שצריכה להיות בכל הנבחרות, וראיה לכך, המשחק האחרון של הנבחרת הבוגרת בלוקסמבורג ששיחקו רק שחקנים שמשחקים, ונראתה כקבוצה. איני מדבר על התוצאה, כדי עדיין זו רק לוקסמבורג, אבל להיראות כקבוצה אפשר להיראות מול כל נבחרת.
וזה ההבדל בין הצעירה לבוגרת עד עכשיו, לתשומת לב הקורא אלי גוטמן.
נכתב ע"י D.E.D

2 comments:

 1. א.בנבחרת הבוגרת משחקים שחקנים שמשחקים כל שבוע ועדיין התוצאות לא מספקות

  ב.הנבחרת הצעירה עדיין לא התמודדה מול נבחרת אירופאית ברמה גבוהה

  השבמחק
  תשובות
  1. א. רק במשחק האחרון שיחקו שחקנים שמשחקים כל שבוע, ובאמת הנבחרת ניצחה
   ב. רוסיה ובלגיה נחשבות לנבחרות ברמה גבוהה מאד

   מחק